Isparta Belediye ‘Kaldır’ Deyince Mescidi Traktörün Römorkuna Koydu

Isparta’nın Yalvaç İlçesi Müderris Mahallesinde belediyeye ait yeşil alanda 2003 yılından bu yana alanın da bakımını yapmak koşuluyla işgaliye bedeli karşılığında çay bahçesi işleten Fahri Yıldırım, müşterilerinin talebi üzerine barakadan mescit yaptırdı.
ısparta’nın Yalvaç İlçesi Müderris Mahallesi’nde belediyeye ait yeşil alanda 2003 yılından bu yana alanın da bakımını yapmak koşuluyla işgaliye bedeli karşılığında çay bahçesi işleten Fahri Yıldırım, müşterilerinin talebi üzerine barakadan mescit yaptırdı.

Yalvaç Belediyesi, içerisinde 3 kişinin namaz kılabileceği demir profil, lambri ve ağaç kaplamayla imal edilen mescidin, bir süre önce kaldırılmasını istedi. Müşterilerinin mağdur olmaması için çözüm yolu arayan Yıldırım, belediyenin yıkım ekiplerinden kaçırmak için gecekondusunu tekerlekli inşa eden vatandaşın hikayesinin anlatıldığı Kemal Sunal’in ‘Gülen Adam’ filminden esinlenerek, mescidi traktör römorkuna koydu. Mescidi hareketli hale getiren Fahri Yıldırım, “Zabıtaları gördüğüm an marşa basıp mescidi başka yere götüreceğim. Müşterilerime hizmet için buna mecburum.
Kaynak: http://www.haberler.com/


Facebook Profilinde Paylaş
Ekleyen by :
Yorumlar : Yorum Yok
Etiketler : , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın